دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج


کانال تلگرام سلام دانلود پیج اینستاگرام سلام دانلود

دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012

دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012

دانلود فیلم رزیدنت اویل 5 2012 , دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012 با کیفیت HD و Full HD و 3D

دانلود فیلم Resident Evil 5 , دانلود فیلم رزیدنت اویل 5 : مجازات 2012

دانلود فیلم با کیفیت اچ دی و فول اچ دی و سه بعدی 3D + نقد و بررسی فیلم

دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012

خلاصه داستان فیلم Resident Evil: Retribution 2012 :

فیلم رزیدنت اویل 5 : مجازات 2012 ، درست از جایی آغاز می شود که قسمت قبل، در آن شلوغی به پایان رسیده بود. حالا در یک چرخش 180 درجه ، آلیس ( میلا جوویچ ) را می بینیم که به جای حمل اسلحه و زامبی کشی، یک خانم خانه دار مهربان و یک همسر خوب برای همسرش کارلوس هست. آلیس همچنین دختری هم به نام بکی دارد که به آن عشق می ورزد و در کل می توان گفت که او سرانجام یک زندگی بی نقص خانوادگی را شروع کرده است.

اما درست در همین لحظات شیرین زندگی، یک زامبی بی محل وارد خانه این خانواده شده و شروع به میل کردن شوهر آلیس می شود و آلیس هم با دخترش پا به فرار می گذارد اما در میانه راه با یک کامیون تصادف می کنند و سپس یک زامبی از آنها استقبال می کند! حال آلیس از خواب بلند شده و خود را در اسارت کمپانی آمبرلا می بیند .در این محل ، آلیس توسط جیل ( سینا گیلوری ) که به نظر می رسد ذهنش توسط کمپانی در حال کنترل هست، تحت بازجویی قرار می گیرد اما بزودی آلیس موفق می شود از محل نگهداری اش بگریزد و در مسیرش هم کلی آدم بکشد. آلیس پس از فرار با آدا وانگ ( لی بینگ بینگ ) روبرو می شود. آدا فردی است که برای دشمن قدیمی آلیس به نام آلبرت وسکر ( شاون رابرتز ) کار می کند و بزودی متوجه می شود کسی که او را از زندانش فراری داده، وسکر بوده و …

نقد و بررسی فیلم Resident Evil: Retribution 2012

وقتی اسم « رزیدنت اویل » شنیده می شود، همه به یاد بازی کامپیوتری معروفی می افتند که بیش از ده سال از ورودش به دنیای بازی ها می گذرد. 1این عنوان به اندازه کافی در دنیای گیمرها معروف و محبوب بود که تصور ساخته شدن فیلمی براساس آن راحت باشد و این اتفاق هم در سال 2002 به وقوع پیوست و حالا در سال 2012 ، پنجمین قسمت از سری فیلمهای « رزیدنت اویل » با نام « مجازات » روانه سینماها شده. متاسفانه علی رغم پتانسیل بالایی که این سری از فیلمها برای تبدیل شدن به یک اثر در خور توجه داشتند، مجموعه « رزیدنت اویل » هرگز نتوانست به محبوبیت قابل توجهی دست پیدا کند. در سالهای اخیر سازندگان روند این فیلم را تبدیل به یک اکشن تمام عیار کردند که در آن فقدان فیلمنامه به خوبی احساس می شود.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود فیلم رزیدنت اویل 5دانلود فیلم رزیدنت اویل 5 2012

دانلود فیلم رزیدنت اویل 5

در فیلم Resident Evil: Retribution 2012 ، نکات مثبتی در خود دارد که می توانست این اثر را بعد از مدتها به یک فیلم اکشن قابل قبول تبدیل کند اما استفاده ناصحیح از این امتیازات باعث شده تا « مجازات » تا حد زیادی غیرقابل تحمل باشد. 2  اولین مشکل « مجازات » که در قسمت های قبل قابت تحمل تر بود، فیلمنامه به شدت آزار دهنده و غیرمنطقی اش است که مخاطب سرسخت فیلم را نا امید خواهد کرد. اینکه شما در قسمت های قبلی شخصیت هایی را دنبال می کردید و شاهد مرگ آنها بودید اما به یکباره بیشتر آنها در « مجازات » بار دیگر ظاهر شوند.

یکی از بدترین روش های سورپرایز کردن مخاطب است! اما با اینحال ما مدتی خود را گول می زنیم که شاید اتفاقی در قسمت های قبل افتاده که ما خبر نداشتیم و به همین جهت نویسندگان، تیزهوشی به خرج دادند و با استفاده از همین نکات ریز، این شخصیت ها را از قبر به فیلم بازگردانده اند ، اما زمانی که « مجازات » دلایل زنده ماندن این افراد را برای ما مشخص می کند، تازه متوجه می شویم که نویسنده فیلم ( شخص کارگردان یعنی آقای پُل دبلیو اس اندرسون ) تا حدودی زیادی شعور مخاطب را دست کم گرفته و برای آن ارزشی قائل نشده است. علاوه بر این، « مجازات » بار دیگر از مشکل شخصیت پردازی رنج می برد که این مشکل در « مجازات» آزاردهنده تر از هر زمان دیگری می باشد. در « مجازات » ما شاهد جضور شخصیت های مکمل بسیاری هستیم ( آدا، جیل، وسکر و… ).

داستان فیلم رزیدنت اویل 5

اما باز هم تمرکز فیلم بر روی آلیس است و آنها را به حال خود رها کرده. البته این موضوع تا زمانی که بدانیم آلیس به تنهایی می تواند جور فیلم را بکشد و اینقدر کشش داشته باشد تا فیلم را به انتها برساند اشکالی ندارد، اما مشکل اینجاست که تمام اتفاقات مهم فیلم در همان 20 دقیقه اول رخ می دهد و باقی داستان چیزی شبیه به بازی های رایانه ای است، به اینصورت که به آلیس گفته می شود از منطقه A به منطفه B برود تا ببیند آنجا چه خبر است و او هم در این میان چندتایی زامبی و هیولا از بین می برد ( لوکیشن های فیلم هم در نوع خودش جالب هستند! ) تا ما هیجان زده شویم! اما زمانی که وی ظاهراً به مقصد می رسد، باز هم فیلم هیچ نکته جدیدی برای تماشاگر رو نمی کند و فقط چند سورپرایز و هیولای بی مزه و تکراری ( طرفداران بازی وضعشان از مخاطبین سینما بدتر خواهد بود! ) به همراه چند گره گشایی احمقانه و سطحی را شاهد هستیم که ارزش فیلم را تا حد یک اثر ویدئویی کاهش داده است.

اما برای آن دسته از تماشاگرانی که احتمالاً خواهند گفت به دلیل علاقه به اکشن، به سراغ فیلم خواهند رفت باید عرض کنم که مطابق انتظاری که از پُل اندرسون داشتم، اکشن فیلم بی مهابا و کاملاً بی برنامه پیش می رود. سری « رزیدنت اویل » که از قسمت اول به بعد، تبدیل به یک اثر اکشن شده بود، در قسمت آخر بی3ش از هر زمان دیگری شلوغ است. سکانس های اکشن فیلم تنوع چندانی ندارند و اکثر آنها در اسلومیشن های متعدد و فرار آلیس از دست چند ده زامبی که از پشت سر در حال تعقیب او هستند خلاصه می شود.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

فیلم Resident Evil: Retribution 2012دانلود فیلم Resident Evil 5 2012

دانلود فیلم Resident Evil 5 2012

در این میان یکی دوتایی هم مبارزه تن به تن وجود دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. خوشبختانه کیفیت جلوه های ویژه فیلم راضی کننده است اما ضعف اندرسون در رهبری این جلوه های ویژه چشم نواز سبب شده تا ارزش کار تا حدود زیادی کاهش پیدا کند، بطوریکه در اواخر فیلم این اکشن ها به سبب تکرار متعدد، جذابیت خود را تا حدود زیادی از دست می دهند و مخاطب را سرخورده می کند.

با اینحال باید بگویم که بخش سه بعدی « مجازات » بسیار تماشایی و جذاب است و حداقل خوبی اش این است که به این بهانه می توان از سکانس های اکشن فیلم لذت فراوانی برد. البته این را هم اضافه می کنم که در « مجازات » صحنه های عظیمی وجود ندارد که بخواهید بخاطر سه بعدی دیدن آن، سر و دست بشکنید ( به جز سکانس های محدودی نظیر حمله هواپیماهای جنگی به کشتی ) اما در مچموع برای کسانی که می خواهند این فیلم را بصورت سه بعدی ببینند توصیه می کنم که حتما اینکار را انجام دهید؛

فیلم Resident Evil 5 ، به خوبی تبدیل به سه بعدی شده و خوشبختانه چشمهای شما را هم اذیت نخواهد کرد!  میلا جوویچ در پنجمین قسمت از « رزیدنت اویل » کماکان پر انرژی است. بازی او در سکانس های اکشن فیلم مانند قسمت های قبل، به خوبی و راحتی انجام شده و در کل یکی از معدود مواردی هست که هنوز طرفداران بخاطرش به تماشای این فیلم می نشینند.

البته من خیلی سعی کردم تفاوتی میان جوویچ در قسمت قبل « رزیدنت اویل » با « مجازات » پیدا کنم اما حتی استایل ها و مبارزات جوویچ دقیقاً شبیه به قسمت قبل هست و تفاوت چندانی ( حتی لوکیشن های فیلم که اکثرا با تفاوت کمی از قسمت قبل، در اینجا دوباره به تصویر کشیده شده اند! ) با قسمت قبل ندارد. میشل رودریگز هم که دوباره به سری رزیدنت اویل بازگشته، بازی قابل قبول همیشگی اش را به نمایش گذاشته است.


برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید :

دانلود فیلم های Resident Evilفیلم Resident Evil: Retribution 2012

دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012 با کیفیت 3D سه بعدی

در مورد دیگر بازیگران فیلم بهتر هست بگویم که فیلمنامه ضعیف به آنها اجازه خودنمایی نداده و بعضاً حتی در مواردی مشاهده می شود که آنها حتی در گفتن دیالوگ هم مشکلاتی دارند! 4  « مجازات » پنجمین قسمت از سری فیلمهای « Resident Evil » است که اکران می شود.

اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که این مجموعه از فیلمها همانطور که تعدادشان رو به افزایش است، به همان نسبت کیفیت هر قسمت نیز بطور مستمر در حال کاهش یافتن است و به نظرم سری « رزیدنت اویل » احتیاج به یک بازنگری اساسی در عالم سینما دارد. مطمئنم که طرفداران این فیلم که بسیاری از آنها بالطع از طرفداران بازی کامپیوتری هستند، از داستان محبوب و پرکشش این مجموعه انتظاری بیشتر از یک اکشن بی منطق و بی سر و ته دارند!

« مجازات » بیش از هر قسمت دیگری شخصیت های مکمل داستان ( که در بازی، نقش پررنگ تری داشتند ) را به حاشیه رانده و سکان هدایت فیلم را به دست آلیسی سپرده که تنها حُسن مثبت اش ، تماشای پرش ها و تیراندازی های میلا جوویچ است! به نظرم بهتر هست طرفداران این مجموعه ، به انتظار بازی « رزیدنت اویل 6 » بنشینند که بزودی منتشر خواهد شد، چون « مجازات » تا حدود زیادی آنها را ناامید خواهد کرد.

شما می توانید فیلم های دیگری را با نام های :

دانلود فیلم Joy 2015

دانلود دوبله فارسی انیمیشن The Good Dinosaur 2015

دانلود فیلم Room 2015

دانلود فیلم Black Mass 2015

از سایت سلام دانلود دریافت نمایید.

جزئیات و عوامل سازنده فیلم Resident Evil: Retribution 2012

نام فیلم : Resident Evil: Retribution 2012 – رزیدنت اویل 5 2012

ژانر فیلم : اکشن , علمی- تخیلی , راز آلود , ترسناک , هیجان انگیز

امتیاز فیلم : 5.7/10

امتیاز منتقدین : 39/100

میانگین رای : 100,371 نفر

رده سنی : PG-17 – تماشای این فیلم به افراد زیر ۱۷ سال توصیه نمی شود.

کارگردان : Paul W.S. Anderson

دستیاران کارگردان : Dennis Davenport , Dan Yarhi , Steve Shewchuk

تهیه کنندگان : Hartley Gorenstein , Martin Moszkowicz , Alexander Dostal , Don Carmody

نویسندگان : Paul W.S. Anderson

گریم : Wendy Partridge

تدوین : Niven Howie

موسیقی : tomandandy

عکاس سینمایی : Glen MacPherson

بازیگران : Milla Jovovich , Sienna Guillory , Michelle Rodriguez , Aryana Engineer , Li Bingbing , Boris Kodjoe , Johann Urb

زبان فیلم : انگلیسی

کیفیت فیلم : Bluray 720p , Bluray 1080p , 3D HSBS 1080p

تاریخ اکران : April 11, 2014

حجم فیلم :  700 مگابایت , 1.60 گیگابایت , 1.22 گیگابایت

کمپانی های سازنده : Summit Entertainment, Lionsgate

منتشر کننده : سلام دانلود

IMDB , Wiki


برای بزرگنمایی روی هر عکس کلیک نمایید :

فیلم رزیدنت اویل 5

متن انگلیسی :

Alice (Milla Jovovich) and the others on the Umbrella Corporation freighter Arcadia face an attack by a fleet of tiltrotors led by Alice’s former ally, Jill Valentine (Sienna Guillory), who is being mind controlled by Umbrella through a scarab device attached to her chest. Alice causes a tiltrotor to crash into Arcadia, resulting in an explosion that knocks her out and into the water. The fates of Chris Redfield, Claire Redfield and K-Mart are ambiguous.

The story switches to a suburban housewife who appears to be Alice living with her husband Todd (Oded Fehr) and deaf daughter Becky (Aryana Engineer). Zombies attack, revealing the suburbia is actually Raccoon City during the contamination. Alice and Becky escape to the streets and are rescued by a student, Rain Ocampo (Michelle Rodriguez), who lets them ride in her car. As the three escape, they are broadsided by a truck, knocking Rain unconscious while Alice and Becky escape. Alice hides Becky, but is killed by a zombified Todd.

The original Alice awakens to see she’s been captured. Jill interrogates Alice, who unsuccessfully tries jogging her memory, and demands to know what happened to Chris, Claire, and K-Mart. During a power failure, Alice escapes her cell and the laser grid, finding herself on the Shibuya Square, just at the beginning of the Tokyo contamination. Fighting her way out, she returns into the facility, and encounters Ada Wong (Li Bingbing), one of Albert Wesker’s (Shawn Roberts) top agents. Ada explains that they no longer serve Umbrella and the power outage was staged by Wesker hacking into the facility’s computers. Wesker appears on a screen, revealing the Red Queen, who was reactivated after the contamination of The Hive, now controls Umbrella. Ada explains that the facility is underwater, located in Kamchatka, Russia, that served as a former Soviet outpost; as the Hive was designed in producing the T-virus, the facility was designed by Umbrella in manufacturing clones and created simulated outbreaks to show the effect of the T-virus, and thus selling it at high price around the world.


دانلود فیلم Resident Evil: Retribution 2012 – رزیدنت اویل 5 2012 با لینک مستقیم :

دانلود فیلم با کیفیت های Bluray 1080p و Bluray 720p و 3D HSBS 1080p سه بعدی

* در صورت وجود هرگونه صحنه غیر اخلاقی در فیلم، حتما از طریق بخش نظرات اطلاع دهید *
گزارش خرابی لینک به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه
 • hossen گفت:

  عالیییییی فقط یه قسمت دیگه مونده

 • دانیال گفت:

  با سلام ببخشید چطوری دانلود می شه

 • محمد گفت:

  سلام دوبله نداره؟

 • سارا گفت:

  لینک نیست دانلود نمیشه قسمت 5